We bakken er weinig van.
We hadden zondag de 30e om negen uur afgesproken in Delft. Het was een prachtig gebied met allerlei mogelijkheden, totaal nieuw terrein. We waren met vier voorjagers en onze helper. De helper en zijn vrouw hadden ons daar uitgenodigd en hadden daar wel vaker getraind met de honden. We hadden daar eerst een poosje het terrein verkent.
Proef 1. Op een groot veld werden bij een bomengroep vier dummy’s zichtbaar opgegooid. Ook bij een aantal bloemetjes werden er vier neergelegd. De honden hadden het allemaal gezien. Iris en ik gingen als laatste. De eerste gaf een goed voorbeeld. De honden erna deden er behoorlijk lang over. Ik moest Iris zien af te lijden want ze werd behoorlijk onrustig. Toen ze eindelijk aan de beurt was hielp de helper haar door bij de bloemetjes te gaan staan. Na een aantal seconden had ze hem gevonden en kwam hem brengen. Hierna moest ze naar de bomengroep. Ik richtte haar naar de groep maar werd geadviseerd iets schuiner te gaan staan. We kwamen bijna tegenover een ander groepje bomen te staan en stuurde haar vooruit. Ze trok op de verkeerde bomengroep aan. Ik floot haar terug. De inzetplek was op een groenstrook die over het veld liep. Ik richtte haar nu naar de andere bomen maar madame ging de strook volgen helemaal naar achteren tegen een bomenrij. Ze ging daar lopen zoeken. Ik probeerde haar terug te fluiten maar ze bleef eigenwijs. Na een poosje kwam ze weer terug. De collega die de dummy’s had opgegooid liep de richting van de bomen op. Toen ze daar aankwam kwam Iris er ook net aan en ging daar zoeken. Na even zoeken had ze hem maar ging ermee aan de haal. Ik begon me behoorlijk te ergeren maar daar schieten we natuurlijk niets mee op. Na een poosje had ik hem dan toch te pakken.
Hierna hebben we ze even allemaal laten ontladen. We liepen een eind door een soort van kunsttuin. We kwamen een Delftsblauwe pilaar tegen en vonden dat we wel iets voor een fotomomentje. Eerst de honden met ons erbij, en daarna de honden zonder ons ( puntje steadyness ). Toen we weer terug liepen naar onze hond vond Iris het weer nodig om de benen te nemen. Natuurlijk was dat een teken van feest en gingen de anderen er achteraan.
Proef 2. We liepen naar een brede sloot. De helper had een foam eend meegenomen. Iris mocht als eerste. De helper gooide de eend in het water. Ik liet Iris even wachten stuurde haar er na een paar seconden op af. Ze sprong in het water en zwom op de eend af. Toen ze hem had zocht ze een makkelijk kantje om er weer uit te komen. Via een kleine omweg kwam ze weer bij me maar liet de eend vlak voor me vallen. Na het schudden pakte ze hem weer op en gaf hem mij.
Voor de andere honden was het geen probleem de eend te halen en aan hun baas af te geven.
Proef 3. Op een grasstrook met aan de ene kant bos en aan de andere kant een sloot was de inzetplek. De helper was aan de andere kant van de sloot ook een pad op gelopen en een honderd meter verder het bos in gegaan. De honden waren uit zicht. Op het punt waar hij het bos in ging had hij zijn krukje neergezet. Het was de bedoeling dat de honden daar op de zitfluit werden gezet en naar rechts werden gestuurd.
De wachtkamer was ergens achter de bosjes dus ik had niet gezien hoe de andere honden deze proef gedaan hadden. Één hond ( dat had ik wel gezien ) kwam aan de voorkant het bos uit dus die hoefde niet over water. Ook een manier natuurlijk, en het wild blijft droog zou de keurmeester zeggen.
Iris heb ik eerst op het zitpunt gezet en ben toen een eind teruggelopen op de strook. Vandaar af heb ik haar naar rechts over water gestuurd en bij het bos het commando ” zoek apport ” gegeven. Na een poosje gezocht te hebben kwam ze het bos weer uit met de dummy. Ze wilde eigenlijk via de andere kant terug lopen maar door mijn enthousiaste gedoe heb ik haar toch weer over water weten terug te krijgen.
Na deze oefening waren we klaar en uitgenodigd voor een heerlijke lunch bij de helper waar zijn vrouw voor allerlei lekkers zorgde. Nogmaals hartelijk bedankt hiervoor lieve mensen, en voor hen tevens het afscheid van dit seizoen. Fijne vakantie luitjes !
Wij gaan nog even door.
Reacties
We bakken er weinig van. — Geen reacties
HTML tags allowed in your comment: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> <img src="" alt="" class="" width="" height="">