Training van 25-06
Het is al weer enige tijd geleden dat ik weer iets geschreven heb over de trainingen.
Welnu,we zijn zo’n beetje aan de laatste triningsavonden bezig.Afgelopen woensdag was het weer zover.
Als eerste hebben we blind over water gestuurd waar dan op ongeveer dertig a veertig meter in de bossages de dummy was verstopt.
Er klonk in de verte een schot,na het commando voooooruit ging Yeda voorzichtig het water in en zwom naar de overkant.
Een maal uit het water en zich uitgeschud te hebben riep ik “zoek apport “en daar ging ze de bossages in.
Na enige tijd kwam ze via het bruggetje weer terug met de dummy en gaf hem netjes af.
———-
Hierna liepen we naar de andere kant van het pad waar we de hondjes lieten kijken hoe Antoinet op een meter of 30 van ons af 4 dummy’s in het ruige gras gooide.
We liepen met z’n allen een end om de bosjes heen het pad op. De honden moesten nu van een heel andere kant de dummy’s apporteren.
Ik stuurde Yeda vooruit een beetje schuin op de wind,alwaar ze richting de bosjes liep waar Antoinet aan de andere kant de dummy’s had geworpen. Yeda ging wind halen en liep langs de bosjes richting de valplaats,daar gaf ik het territorium signaal en ging ze zoeken.
Na enkele seconden had ze hem gevonden en kwam hem weer netjes afgeven.
———-
Een volgende oefening was een nabootsing van een drijfjacht. We liepen op linie en er klonk een prt geluidje. We hielden halt en de bedoeling was dat de honden een van te voren op rij gelegde dummy’s stuk voor stuk zouden apporteren.
Er was er maar één die dat meteen lukte en dat was de hond van Antoinet zelf die door haar zoon voorgejaagd werd.
Deze hond heeft al veel ervaring met de jacht. Het was schitterend om te zien hoe hij zijn werk deed.
We liepen weer een klein stukje met z’n allen op en toen stuurden we onze honden stuk voor stuk met een wappertje en het commando zoek apport in de richting waar de dummy’s moesten liggen.
Nu ging het beter en ze haalden allemaal een dummy binnen.
Volgens mij was er nog een proef maar die ben ik al weer vergeten pfff.
Hierna was het al weer tijd voor de koffie.
Reacties
Training van 25-06 — Geen reacties
HTML tags allowed in your comment: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> <img src="" alt="" class="" width="" height="">